SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Alexa Düşürme Teknikleri ve Alexa’nın Seodaki Yeri

Google’ın Değer Verdiği Sıralama Sistemi

Alexa, Google’ın değer verdiği bir sıralama sistemidir. Web sitelerini analiz ederek ülke ve global anlamda bir sıralamaya sokak site, birçok kriteri ele almaktadır. Genel olarak ülke bazında başka sitelerden aldığınız backlink ve siteye girdiğiniz içerik sayısı ile ortalama ziyaretçi sayısını geçmiş 3 aylık verilere dayanarak belli bir puan vererek çalışan sistem, Google’ın seo algoritmasında önem verdiği bir kriterdir.

Alexa değerini düşürmek için sitenize alexa sayacı ekleyebilirsiniz. Bu sayede sitenize ziyaretçi geldiğini sisteme iletebilirsiniz. Bunun yanında ne kadar fazla içerik girerseniz, sıralamanız o kadar düşecektir.

Düzensiz İçerik Doğal Yollarla Bir Düşüş

Ancak düzensiz içerik girilmesinden ziyade, genel olarak sabit bir içerik girişi yapmak ve ilerleyen günlere yaymak, doğal bir düşüş olacaktır. Alexa’nın güvenilir bir algoritmaya sahip olmasını dikkate alan Google, seo çalışmalarında bu sıralamayı dikkate alabilmektedir.

Ancak bu kesin bir bilgi değildir. Çünkü Alexa’ya bakıldığında bazı sitelerin doğal olmayan yollarla sıralamasının düşmesine engel olamadığı görülmektedir. Özellikle forum sitelerinde, bu düşüşün önüne geçilememektedir. Ancak seo alanında bir kriter olarak görülmektedir ve güncellediği algoritması ile sürekli olarak güven kazanmaktadır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.