SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Arama Motoru Optimizasyonu İçin Olmazsa Olmazlar

Meta taglar, descriptin, title, anahtar kelimeler.. Her biri de bir sitenin arama motoru optimizasyonun da üste çıkması için olmazsa olmaz kıstaslardan dır.

Öncelikle sitenizin içeriği ne ve hedef kitle nedir, bunları belirlemelisiniz. Ziyaretçilerin en çok arama yaptığı kelimeler sizin anahtar kelimeleriniz olacaktır. Bu nedenle öncelikle anahtar kelimelerinizi belirlemelisiniz.

Metalar, sitenizle ilgili kısa bir özet geçtiğiniz kısımdır ve önemlidir. Çünkü burada sitenizin içeriği ile ilgili yazacağınız kısa özet arama motorları tarafından takip edilir. Yani başlık gibi bu kısımda arama motorlarında görünür. Bu nedenle anahtar kelimeleri kullanmalısınız. 80 kelime kadar olması yeterli olacaktır.

Description, bu kısımda da sitenizle ilgili açıklamalar yer alacaktır. Anahtar kelimeleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Description da 200 karakter kadar uzunlukta olması yeterlidir.

Title, yani başlık siteniz için can alıcı noktadır. Çünkü arama motorlarında içerikleriniz başlıklara göre aranır ve index alır. Bu nedenle doğru kelimelerle açıklayıcı ve etkili bir başlık kullanmak oldukça önemlidir.

Site adı da bir o kadar önemlidir. Domain adını alırken sitenizin anahtar kelimesini kullanmalısınız. Bu sayede sadece domain adıyla bile yükselmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca bir seo çalışması yapmanıza gerek kalmayabilir. Bu nedenle alacağınız domain adı için iyi düşünmeli ve doğru karar vermelisiniz. Siteniz ile alakasız bir alan adını tercih etmemelisiniz. Alan adınız çok uzun olmamalıdır. Aksi takdirde ziyaretçilerin aklında kalmayabilir, hit düşüşü yaşayabilirsiniz ya da siteniz spam olarak algılanabilir. Alacağınız alan adlarının uzantıları da önemlidir. .com uzantılı siteler arama motorları tarafından daha çok seviliyor ve ziyaretçilerinde aklında daha kalıcı oluyor.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.