SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Arama Motoru Optimizasyonu Uyumlu Tanıtım Yazıları

Bir sitenin kalıcılığı için tanıtım yazıları yazmak önemlidir. Çünkü bir nevi backlink olarak düşünülebilir ve günümüzde Google’da tanıtım yazılarına önem vermektedir. Sadece Google değil kullanıcılar için de önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar artık internet ortamında bir siteye girecekleri zaman güvenilir ve içeriğinin ne olduğunu okuyup anladıktan sonra, siteyi kullanmaya başlarlar, kendi ihtiyaçlarını giderirler.

Web sitenizi arama motorları ile uyumlu bir hale getirmek, buna erişecek olan kullanıcıların da bu konuda bir fikir sahibi olmasını sağlar. Ancak bu tanıtım yazıları sizin sitenizde barınmaz, başka sitelerin sizin siteniz hakkındaki görüşlerinden oluşur. Yani başka sitelerde yer alır tanıtım yazılarınız. Google da bu durumu dikkate alarak, bu site, x sitesinin tanıtımını yapmış demek ki kaliteli bir site der ve öyle algılar.

Yukarıda da belirtildiği gibi bu yüzden tanıtım yazılarının önemi Google içinde artmıştır. İçeriklerinizin kaliteli olması sitenizin de kaliteli olması demektir. Siteniz hakkında iyi bir izlenim oluşturmak istiyorsanız kaliteli içerikler girmelisiniz. Peki tanıtım yazıları için hangi siteler tercih edilmelidir ?

  • Yaşlı siteler
  • Tanıtım yazısı için çöp olmamış siteler
  • Pagerank değeri yüksek olan siteler
  • Kaliteli ve hiti yüksek olan siteler
  • Alexa değeri 1 milyondan daha düşük olan siteler

Özet geçecek olursak tanıtım yazıları SEO açısından önemli bir yere sahiptir. Kaliteden ve doğallıktan yanaysanız tanıtım yazıları yazdırmak yükselme araçlarınızdan biri olabilir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.