SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Bir Siteyi Hızlandırmak İçin Neler Yapılabilir

Site hızı gerek arama motorları gerekse kullanıcılar için çok önemlidir. Site sahibi olarak sizin içinde önemlidir. Çünkü yavaş açılan bir site tercih edilmez. Arama motorları tarafından yavaş bir site olarak algılanır ve üst sıralara çıkamaz. Yavaş açılan bir site hit kaybına uğrar. Çünkü gelen ziyaretçi sitenin açılmasını beklemez ve o an siteyi terk eder. Siteyi hızlandırmak için yapılabilecek uygulamalar;

  • Çeşitli programlarla hatta Google’ın kendi hız testiyle sitenizin hızını ölçün.
  • Sitenizde fazla görsel içerik yer alıyorsa, boyutlarını değiştirin, çözünürlüğüyle oynayabilirsiniz.
  • Eğer wordpess bir siteye sahipseniz bir sürü eklentiler mevcuttur. Ancak aralarında basit olan eklentileri kullanmak yerine kendiniz kod kısmına ekleyin sizin için gerekli kodu.
  • Hazır tema kullanıyorsanız wordpress siteniz için sade, hatasız bir tema tercih etmelisiniz.

  • Siteyi kendiniz kodladıysanız ya da kodlattıysanız öncelikle gereksiz kod kalabalığından kurtulmalısınız.
  • Tasarımı kendiniz kodladıysanız veya kodlattıysanız CSS kullanmanız daha yerinde olacaktır. Çünkü hıza etkisi büyüktür. İşinizi daha çok kolaylaştırır.
  • Kullandığınız hosting firması da çok önemlidir. Güvenilir ve kaliteli bir hosting şirketinin büyük faydası olacaktır. Sağlamış oldukları sunucunun özellikleri çok önemlidir. Bunlar veritabanı ve sürümü, işlemci türü ve hızı, disk tipi özelliklerinin yüksek seviyede olması gerekir.

Bu kriterler ve daha fazlasına dikkat ederseniz siteniz hızlı olacaktır ve seo açısından da önemli bir yere gelecektir. Arama motorları daha kolay indeksler.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.