SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Black Hat SEO – White Hat SEO Nedir?

Black Hat Seo ve White Hat Seo hakkında bilgi vermeden önce neden Türkçeleri yerine İngilizce karşılıklarını tercih ettiğimizi açıklayalım. Bazı yabancı terimler vardır Türkçeye çevirince anlamını yitirebilir. Örneğin; webmaster, hacker, script gibi terimler. Bunu da onlar arasında sayabiliriz.

White Hat SEO

White Hat Seo, arama motorlarının belirlediği kurallar çerçevesinde SEO taktikleri uygulamak ve geliştirmektir. Black Hat SEO‘ya oranla risk çok azdır. Black Hat SEO‘ya göre daha genel ve basittir. Çoğu kişinin yapabileceği türde yöntemlerdir. Kısacası arama motorlarının verdiği taktikleri dikkate almaktır da diyebiliriz.

Black Hat SEO

İsminden de anlaşılabileceği gibi Black Hat SEO biraz daha karanlığa yakın olan kişilerin işidir. Yani her yiğidin harcı değildir. Yapılan her yöntem risk içerir, başarılı sonuç alınsa da risk devam eder.

Peki insanlar bu riski neden alıyor?

Bu işi gerçekten bilen insanlar diğer yöntemlere göre çok daha kısa sürede başarıya ulaşıyor. O yüzden Black Hat SEO yöntemleri günümüzde bir çok webmaster tarafından kullanılıyor.

Ayrıca Black Hat SEO yöntemlerini biraz daha geliştirerek Anti-SEO diye tabir edilen rakip – düşman siteyi nakavt etmek için de kullanabilirsiniz. Biz böyle şeyleri tabiki burada paylaşmayacağız fakat SEO konusunda ilerlemek isteyen gerçek bir webmasterın bu konular hakkında da bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.