SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Domain İsmi, Anahtar Kelime Ve İçerikle Uyum

Domain ismi seçimlerinde, anahtar kelimelerin kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü sitenizin arama motorlarında site adı ile üste gelmesini de sağlayacaktır. Hatta rakiplerinize karşı önde başlamış olacaksınız.

Anahtar kelimelerle uyumlu site adı bulmak artık zor. Ancak bu bir kayıp değil, tam tersi yine anahtar kelimeyi kullanarak yani site adının ilk kelimesi anahtar kelime olacak, ikinci kelimesi de yine site ile alakalı bir kelime olacak şekilde çok uzun olmayan bir domain adı tercih edebilirsiniz. Belirttiğim gibi alan adının etkili olmasını istiyorsanız anahtar kelimeyi başta kullanmalısınız.

Domain adında anahtar kelimeleri kullanmak her zaman yeterli olmayabilir. Yani anahtar kelime ile domain ismi aldınız diye her zaman üst sıralarda çıkmayabilirsiniz. Ama yine hedef kelimelerle etkileşimli alan adı almak fayda sağlayacaktır.

Alan uzantıları da arama motorları için önemli bir yere sahiptir. Yani günümüzde en çok bilinen uzantı .com dur. Kullanıcılarda .com uzantılı siteleri tercih eder ve akılda kalıcıdır. Aynı şekilde arama motorları da .com uzantılı siteleri daha çok sever. Bu nedenle ilk etapta .com uzantılı bir domain almaya dikkat edin. .net, .org gibi uzantıları daha geride tercih edebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri sadece domain adında değil içeriklerde de kullanmalısınız. Arama motorları ile uyumlu olmasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Anahtar kelimeleri vurgulayarak sitenizdeki hedef kelimelerin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.