SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Eski ve Yeni Nesil Seo Arasındaki Farklar

Bilindiği üzere; google yılda birkaç defa bir takım güncellemeler yaparak, gerek web site sıralamalarını gerekse algoritmalarını değiştirmektedir. Algoritmaların değişmesi de pek çok site sahibini zora sokabilmektedir. Özellikle bu alanda yaşanan gelişmeleri iyi takip edilmesi gerekmektedir.Yeni nesil optimizasyonda ilk gözümüze çarpan unsur;

Doğallık:

Google doğallığa her şeyden çok önem vermeye başlamış durumda. Eskiden spam kelimeler ile doldurulmuş, kullanıcılara hiçbir fayda sağlamayan basit web sitelerinin sıralamalarda üst sırada olduğu görülmekteydi. Günümüzde yavaş yavaş bu tarz siteler ortadan kaldırılmaya başlamış durumda.

Spam Siteler:

Eskiden kullanıcıya hiçbir fayda sağlamayan web sitelerinin bir takım işlemler ile google sıralaması üzerinde üst sıralarda olduğu görülmekteydi. Son güncellemeler ile birlikte ziyaretçilerin sitede geçirmiş olduğu vakit oldukça önemli görülmekte. Ziyaretçileriniz ne kadar çok olur ne kadar fazla vakit geçirirlerse; web siteniz açısından o denli önemli bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Bu aşamaya dikkat etmeli, yenilikleri takip etmeli, eski usül tekniklerden yavaş yavaş kurtulmalısınız.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.