SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

External Nofollow Nedir, Ne İşe Yarar?

Web siteleriyle ilgilenen çoğu kişi nofollow ve dofollow kavramlarını bilir. Bunlar sayesinde sitedeki linklerin önemleri belirtilir. Mesela Dofollow linkler, link veren sitenin yararına olur.

Nofollow linkler, ise o siteyi google gibi arama motorlarının görmemesi gerektiğini gereksiz olduğunu söyler yani kısacası spam olduğunu belli ederek sitenin zarar görmesini önler. Sonuç iki kavramda da LİNK VEREN SİTE bir yarar görmedi hatta biraz zarara bile uğruyor diyebiliriz.

Ancak birde fazla kişinin kullanmadığı external nofollow link kavramı vardır. Bu kavramı kısaca özetlemek gerekirse bir kişi gelip sitenize linkli bir yorum bırakır ve sizde bu linki external nofollow olarak belirtirseniz siz + bir yarar görürken linki ekleyen hiç bir yarar göremez. Yani bu link kavramı ile nofollow ve dofollow gibi kendinize zarar vermez veya hiç bir elde etmeden durmazsınız. Tam tersi yarar sağlarsınız.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.