SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Google Gibi Getir Özelliği ile Anında İndex Almak

Web sitelerinin içeriklerinin çalınması veya bir içeriğin günler sonra arama motorlarında gözükmesinin temel nedeni, içeriklerin indeks almamasıdır. Birçok webmasterın sorunu olan bu durumun, uzun vadeli bir çözümü vardır.Birçok indeks almayı hızlandırma tekniği vardır.

Sitenizde güncel içerik, son yazılar, benzer yazılar, site açılma hızı, tasarım gibi birçok faktör belirli derecelerde indeks hızınızı arttırır ancak bu hız yazınızı yayınladıktan sonra anında indeks almaya kadar gitmez. Seo açısından son yıllarda önemli adımlar atan Google Webmaster Tools, içerisine eklediği bir özellik olan Google gibi getir ile yazıların anında indeks almasını sağlıyor.

Kısa Sürede İndeks Alın

Webmaster Tools’da sol alandaki Tarama sekmesinin altında bulunan Google gibi getir özelliği ile, yazdığınız bir yazının 3 saniyede indeks almasını sağlayabilirsiniz. İlgili alandaki url kısmına yazınızın url adresini yazarak “Getir” butonuna tıkladıktan sonra alt alanda “Dizine Gönder” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

1-2 saniye sonra yazınızın indeks aldığını göreceksiniz.Yaklaşık 500 defa kullanım hakkınız olan bu servis ile kişisel bloglar, teknoloji blogları ve küçük çaplı bloglar seo açısından daha iyi bir konuma gelebilir ve yazılarını başka sitelere aldırmadan, tescilleyebilir. Birçok kişinin yeni yeni tanıdığı bu servis, uzun süredir hizmet etmektedir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.