SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Google News Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google news hakkında bilinmesi gerekenler arasında öncelik kazanan en önemli özellik şudur:,Bağımsız ve özgün içeriğe sahip haber sitelerinden yani bir çok farklı kaynaktan aynı haberi sunması yönü ile oldukça nitelikli ve tercih edilen bir konumda bulunmasıdır. Aynı başlık altında sunduğu haberi binlerce kaynaktan verebilmesi özelliği ile tartışılmaz bir güncel bilgi kaynağı durumundadır. Kullanıcılar arşivden faydalanarak daha önceki yıllarda geçilmiş olan haberlere de ulaşabilmektedirler.

Tabi Google news hakkında bilinmesi gerekenler bununla sınırlı değil. Buraya kayıt olarak, haber sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilmeniz de bilmeniz gerekenler arasında. Bu kayıt işlemini gerçekleştirmediğiniz sürece arama motoru sıralamalarında üstlerde yer almanız zor olacaktır.

Google news, arama motorunda haber sitelerinin sıralanması dışında, haberin kategorisine göre de sıralama gerçekleştirebildiği için sitenizde belli bir konuyla ilgili yer alan haberin, bu kategorideki haberler arasında sıralanmasını yani daha üstlerde yer almasını sağlıyor.

Google news’e kayıt olmak için yapmanız gerekenler de Google news hakkında bilinmesi gerekenler arasında yer alıyor. Öncelikle haber siteniz bağımsız olmalı ve içeriği özgün bir şekilde oluşturulmuş olmalı. 2 yıldan daha uzun bir süredir yayın yapıyor olmalısınız. Lisans sorununuzun olmaması da gerekenler arasında. Site haritanızın olması ve gerçek, aktif bir editöre sahip olmanız da önem arz eden konulardan. Özel haber yazılımınız da olması halinde 15 gün ile 1 ay arasında değişen bir süre içerisinde Google news’e kaydınız onaylanacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.