SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Google Optimizasyonunda Rakip Site Analizi

Site Yükselterek Rekabetinizi Artırın

Bilindiği üzere arama motorları üzerinde üst sıralara çıkabilmek adına rekabet edeceğiniz milyonlarca blog sitesi, web sitesi bulunmaktadır. Peki bunların hepsi ile mi rekabet etmek zorundayız? Bu sitelerin hepsi ile rekabet etmeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Diyelim ki; genel bir blog siteniz var. Bu aşamada sizin ilk etapta sitenizi yükseltmeniz gerekmekte. Sonrasında belirlediğiniz anahtar kelimede yükselmeye başlayıp, sizinle aynı anahtar kelimeye sahip siteler arasındaki yerinizi aldığınızda rekabet başlamakta.

Site Sınırlamasını Belirleyen Faktörler

Sitenin pr değeri, backlinklerin kalitesi, içerik uyumu, ziyaretçi kitlesi gibi faktörler sitenizin sıralamasını belirleyen en önemli etmenlerden. Peki rakiplerinizin analizini nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İlk etapta seçmiş olduğunuz anahtar kelime ile arama yapıp, bu alanda ilk sayfalarda çıkan siteleri ziyaret edin. Kullanmış oldukları teknikleri, sundukları içerikleri tespit edin.

Ne tür konular ilgi çekmiş, site üzerinde ziyaretçileri çekebilecek ne türlü faktörler bulunmakta? Backlinkleri ne tür sitelerden almış. Siteye hangi aralıklarla hangi teknikler uygulanmış? Gibi sorunların cevabını bulduğunuzda az çok yapacaklarınız ortaya çıkacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.