SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Görsel İçeriklerin Optimizasyona Olan Etkisi

İçerikleri pekiştirmek için konu ile ilgili resimler kullanırız. Ya da tam tersi sadece görseller üzerine bir siteniz var. Arama motorlarına göre görsellerin üzerinde de belirli çalışmalar yaparak üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Görseller üzerinde yapılabilecek değişiklikler; ilk olarak fotoğrafların boyutlarını yani yükseklik ve genişlik değerlerini yazın. Ancak bu değerler arama motorlarında sabit tutulup hafızaya alınıyor. Sabit olmayacak şekilde yani arandığında boyutu değiştirilecek şekilde boyutlandırın görsel elemanları.

Resimlere alt texti mutlaka eklemelisiniz. Alt text özelliği anahtar kelimeler içermelidir. Resim ile veya konu ile ilgili yazılarda yazabilirsiniz. Resimlerin bulunduğu dosya adını resim, images veya img olarak değiştirmelisiniz. Çünkü arama motorları daha kolay tanıyacaktır görselleri.

Resimlerin çözünürlüklerini değiştirebilirsiniz. Çözünürlüklerini değiştirerek resimlere özgünlük katmış olursunuz. Çözünürlüğünü değiştirmek için çeşitli programlar mevcut, bu programlardan faydalanabilirsiniz. Ancak çözünürlük değiştirirken resmi bozmamaya dikkat etmelisiniz.

Resimlerin renklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Parlaklaştırabilir veya koyulaştırabilirsiniz. Bu şekilde arama motorlarında benzer içeriklerde çıkma ihtimali yükselir. Bu değişimlerin birçoğu özgünlük adına yapılmaktadır ve siteniz için artı puan sağlayacaktır.

Resimlerinizin üzerine trademark basmakta görselinizi farklı bir içerikmiş gibi gösterecektir. Anahtar kelimelerle alakalı birkaç bir şey yazmak faydalı olacaktır. Çünkü arama motorları görsellerin üzerindeki font çeşitleri ile yazılan yazıları okuyabilirler.

Görsel içeriğinizin çok fazla olmamasına dikkat edin. Sitenizin hızını etkileyebilir. Yani fazla görsel içerik siteyi yavaşlatabilir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.