SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Güncel Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur?

İnternet siteleri için içerik üretim süreci oldukça zordur. Sürekli olarak içerik üretmektense güncel içerikler üretilmesi geri dönüşlerin daha hızlı şekilde alınmasını sağlar. Peki, güncel içerik nasıl bulunur?

Güncel içerik bulmak için birçok yerden faydalanabilirsiniz. Günlük yaşamdan, internetten veya televizyonlardan güncel içerik bulunması mümkündür. Bizde bu yazımızda güncel içerik bulmak için yapılması gerekenleri sizlere aktarmak istedik.

Günlük Yaşam:

İstanbul’da yaşayanlar bilirler Metrobüs durakları çoğu zaman kapanabiliyor, bakıma alınabiliyor. Yaklaşık 1 sene önce Perpa durağının kapatılması meraklıları da araştırma yapmak için internete sürükledi. Eğer siz de Perpa durağı ne zaman açılacak, Perpa durağı neden kapatıldı gibi başlıklara sahip bir içeriği sitenize ekleseydiniz o zamanlar ziyaretçi pastasından bir dilim almış olacaktınız. Günlük yaşantınızda toplumu ilgilendiren gelişmelere şahit olduğunuz zaman en kısa sürede bu içeriği sitenize ekleyiniz.

Televizyon:

Televizyon izlemek benim vazgeçilmezim günde en az 1-2 saat izliyorum diyorsanız güncel içerik bulma duyularınızı harekete geçirecek bir ipucu duymaya hazırlanın! Örneğin yarışma programlarında elenen kişiler, kazanan kişiler ertesi gün en çok aratılmaya sahip olan haberlerdir. Bunları programı izledikten sonra sitenize içerik olarak eklemeniz de sizlere ziyaretçi kazandıracak önemli bir husustur.

İnternet:

İnternette gezinirken gördüğünüz oyunlar, haberler, sosyal medya gelişmeleri, yeni fenomen olmaya aday kişiler de sizin için güncel bir içerik niteliği taşımaktadır. Bunun için de doğru analiz etme ve vizyonunuzun geniş olması biraz da şansın yardım etmesi yeterli olacaktır. Gelişmeler hakkında içeriğinizde ne kadar detaylı ve net bilgilere yer verirseniz sıralamanıza da doğrudan olumlu şekilde yansıyacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.