SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Haber Sitesine Hit Nasıl Çekilir

Her sitenin amacı, siteye ziyaretçi çekmektir. Yapılan iç SEO çalışmaları, dış SEO çalışmalarının amacı da budur. Ancak, her sitenin kendine göre değişen bir algoritması, farklı bir çalışma şekli vardır. Ülkemizde ve dünyada sayısı en çok olan site türlerinden biri de haber siteleridir. Haber siteleri de kendine göre farklı alanlara yayılan sitelerdir. Teknoloji haber sitesi, güncel haberler ve daha çok farklı alanlarda çalışan siteler. Haber siteleri konusunu değerlendirirken şunu iyi bilmek gerekiyor. “En çok rakibi olan siteler ve en zor SEO çalışması haber sitelerine aittir.” Bunun için site açılırken ve çalışma yapılırken son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Haber sitelerine hit nasıl çekilir?

Güncel bir haber sitesi üzerine çalıştığınızı varsayın. Burada dikkat etmeniz gereken en büyük şey, gündemi sıkı bir şekilde takip etmektir. Hangi haberin daha çok ilgi uyandıracağını, hangi haberin gün içerisinde daha çok arandığını takip edip, buna göre içerik üretmelisiniz.

Elbette haber yazarken haberi özgünleştirmek de çok önemlidir. Ancak haber siteleri bir sorumluluk gerektirdiği için haberi özgünleştirdiğinizde haberin asıl kaynağından uzak durmamanız gerekiyor. “Başbakanın zam ile ilgiliaçıklaması” gibi bir haber yazacaksanız bir kere açıklama kısmına dokunmamanız gerekiyor. Yapmanız gereken açıklama kısmına gelinceye kadarki kısmını özgün tutmanızdır. Bundan sonrasında ise sonuç kısmını özgünleştirmek olacaktır.

Haber sitesine tanıtım yazısı almak

Tanıtım yazısı her sitede olduğu gibi haber sitesinde de önemlidir. Tabi ki bunu yaparken kendi rakiplerinizden faydalanmanız gerekiyor. Değeri yüksek olan bir haber sitesinden tanıtım yazısı almanız gerekiyor. Gerekli analiz ve rakip haber sitesinin çalışmalarını takip ederek çalışma yapmak her zaman için faydalı sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır. Tanıtım yazılarınızı da rakip sitelere göre almanız sitenizin yükselmesinde faydalı olacaktır.

Sosyal medya ve haber sitesi

Sosyal medya, her site için önemli bir araçtır. Sürekli paylaşım yapmak, haber sitenize ait bir sayfa oluşturmak ve takipçilerinizin ilgisini çekecek haberler yaparak sosyal medyada paylaşım yapmak da yine hit arttırmak adına önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.