SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Hazırlanan İçeriklerde Seo Düzeni

İçeriğin Seo İçin Önemi

Blog sitelerine girilen içeriklerin arama motorlarının istediği kriterlere sahip olması büyük önem arz etmektedir. Bir makale yazımına başlamadan önce, anahtar kelime analizi yapılmalı ve başlıklar türetilmelidir. Google üzerinde daha önce; yazılmamış fakat; ilgi görebilecek konuların sitenize büyük oranda katkısı olabileceğini unutmayın. Bir konu düşünün sadece sizin sitenizde alakalı bir içerik bulunuyor. Bu durumda gelecek ziyaretçiler tamamen size ait olacaktır.

Hazırlanan içeriklerde düzen oldukça önemlidir.

Dikkat Edilecek Noktalar 

Başlık
Sitenize girmeyi düşündüğünüz makale başlığı içerisinde anahtar kelimenin geçmesi oldukça önemlidir. Makale başlıklarınız en az 3 kelimeden oluşmalıdır. Bir ya da iki kelimeli başlıklar çok kullanışlı değildir.

Bağlantılar( Url )
Site bağlantılarınız anahtar kelimeleri içermelidir. Bu da önemli bir noktadır.

Meta Kısmı:
Açıklama kısmında anahtar kelime bulunmalı, açıklamalar en fazla 160 karakter olmalı, anahtar kelime ile başlamalı gibi noktalara hassasiyet göstermelisiniz.

İçerik:
İçerikleriniz en az 300 kelime olmalıdır. İçerik içerisinde kullanacağınız anahtar kelimelerin arama motorları açısından önemli olduğu düşünüldüğünde; normal kullanım oranların %4-%5.5 oranlarında kullanmanız gerekmektedir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.