SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Negatif Seo Nedir? Negatif Anti Seo

SEO, arama motoru optizasyonu anlamına gelen Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama motorlarının interneti daha kolay bir şekilde tarayabilmesi için yapılan düzenlemeleri ifade eder. Seo uygulamaları ise, arama motorlarının yaptığı arama sonuçlarında, üzerinde çalışılan sitenin üst sıralarda yer almasını, görünülürlüğünün arttırılmasını hedefler. ‘Negatif Anti Seo’ sorusunun yanıtı ise, bu işlemin tersini yani sitenin sıralamadaki yerinin altlara kaymasını hedefler olacaktır.

Negatif seo çeşitli amaçlar için uygulanabilir. Sitenin sahibi olan firmanın rakipleri söz konusu sitenin sıralamada alçalmasını sağlamaya çalışıyor olabilirler. Ya da siteniz hakkında ulaşılabilen kötü bir haberin ya da şikayetlerin görüntülenmemesini sağlayabilmek için, sitenin sıralamada alt sıralarda yer alması için uygulanabilir. Bunun dışında belli bir firma ya da kurum hedeflenerek ekonomik ya da siyasal sonuçlara ulaşabilmek adına bu uygulamaya başvurulabilir. ‘Negatif seo nedir?’ sorusuna daha net bir yanıt bulabilmek için şu klasik örnek verilebilir: Hedef sitenin yorum bölümüne sunulan ürün ya da hizmet hakkında kötü içerikli bir yorum bırakmak gibi. Tabi çoğu negatif seo atağı daha karmaşık yollarla yapılmaktadır.

Negatif seo nedir?’ sorusunu bu şekilde açıkladıktan sonra bunlardan kaçınmak için uygulanabilecek önlemlerden bahsedelim. Site güvenliğini mümkün olduğunca iyi sağlamış olmalısınız, iyi bir parola kullanın.  Hosting alt yapınızın güvenlik önlemlerini sağladığına emin olun. Gerekmedikçe sizin dışınızdaki kişilere yöneticilik yapma yetkisi tanımayın.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.