SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Organik Hit Nasıl Kazanılır?

Çoğu zaman SEO danışmanlarının ya da SEO uzmanlarının kullandığı terimlerden biri de organik hit terimidir. Aslında işin iç yüzüne bakıldığında, şu mantığa varmak hiç de zor değil. Dışarıdan çekilecek herhangi bir hitin doğal olmayacağı kesindir. Çünkü bu hitler, ya bir program aracılığı ile ya da herhangi bir sosyal medya sitesinde yapılan aşırı paylaşımlardan dolayı gelmektir. Yine bu tezin sonunda, yapılan çalışmanın organik olmadığını söylemek mümkündür. Peki, organik hit nasıl sağlanır?

Organik hit kazanmak için bir kere şunu çok iyi bilmek gerekiyor ki, alanınız ne olursa olsun, web sitenizin dolu dolu olması gerekiyor. Mesela açacağınız bir moda sitesinde, 3-5 konu ile ziyaretçi çekmeyi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Bu örnek kurumsal bir site için de, e-ticaret sitesi için de geçerlidir. SEO çalışmasının gerçek anlamda başarılı sonuçlarla size dönmesini istiyorsanız, öncelikle sitenizin içeriğine çok fazlasıyla önem vermeniz gerekiyor. Mesela bir mantı sitesinde, mantı tarifi yapmanız yetmeyebilir. Bununla birlikte, mantının kabul edilir fiyatı, mantı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, mantı yaparken hangi detaylara önem verilmelidir? Vs. tüm bunları yaygın bir şekilde sitenizde uyguladığınız zaman iç SEO çalışmasında başarılı olduğunuza emin olabilirsiniz.

Dış SEO ile organik hit nasıl çekilir?

Aslında işin düz mantığına bakıldığında, dış SEO yaptıranların en büyük amacı, siteyi arama motorlarında daha hızlı indekslemek, hit kazandırmak ve hedef kelimede üst sıralara getirmektir. Ancak bununla birlikte para harcarken bir de hit kazanabileceğiniz bir yöntemden de söz etmek gerekiyor. Bunu yaparken nasıl yapmanız gerektiğine gelince; sürekli aktif olduğunuz bir sosyal platformda, ilgili soruları ya da ilgili yazıları bulmanız gerekiyor. Mesela moda hakkında bir paylaşım yapacaksanız, Facebook sosyal medya sitesinde, ilgili kişilerle arkadaşlık kurmanız gerekiyor. Akabinde yapacağınız paylaşımlar, siteniz ile ilgili reklamlar ve diğer yazılarınız organik hit olarak size dönecektir.

SEO çalışması yapılırken mantık kurmak ve mantıklı çalışmak en önemli etkenlerdendir. Bu nedenle organik diye piyasada satılan program ya da hizmetlerden uzak kalmanız siteniz sağlığı açısından en iyisi olacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.