SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Oyun Sitesi İçin Hit Nasıl Alınır?

Oyun siteleri günlük hayatta en çok ziyaret edilen sitelerdir. Özellikle çocuk oyunları üzerine kurulan siteler bu anlamda daha fazla ziyaret edilmektedirler. Sitelerin daha iyi gelir bırakması, ziyaretçi sayısının arttırılmasına bağlıdır. Oyun siteleri en hızlı hit alan siteler olduğu için genellikle bu sitelere daha çok ağırlık verilir. Her sitede olduğu gibi oyun sitelerinde de amaç yine ziyaretçi çekmektir. Peki, bu amaca ulaşmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Oyun sitesi için hit nasıl alınır?

Oyun sitelerine hit çekmek, biraz meşakkatli iştir ancak bunu zamana yayarsanız işiniz daha basit hale gelir. Yani sabırla davranır, yöntemleri doğru bir şekilde kullanırsanız, oyun sitesi için hit almak oldukça basit bir hale gelebilir. Oyun sitelerinde genellikle yapılan bazı hatalardan dolayı Serp (Search Engine Result Page) arama motoru sonuç sayfası istenilen değerlerde olmuyor. Bu hataları sitenizden kaldırır ya da gerekli düzenlemeleri yaparsanız, sitenizin arama sonuçlarında istediğiniz yerde olmasını sağlayabilir, böylelikle hitlerin de artmasını sağlayabilirsiniz. Bu hatalardan bazılarını açıklayarak söylemeye çalışalım.

Sitelerde gereksiz reklamların bulunması: Çoğu oyun sitesinde karşılaşılan hatalardan biridir. Aslında site sahibi için “Ne kadar çok reklam, o kadar çok kazanç” mantığı olsa da aslında bu böyle olmuyor. Çünkü reklamlara tıklayacak bir kişinin sitede uzun süre durması gerekiyor, reklamlar yüzünden kısasürede siteden çıkan ziyaretçiler, böylelikle site sahibinin isteğini yerine getirmiyorlar ve ayrıca sitenin hit kazanmasını da engelliyorlar.

Sosyal medyada aktif olamama: Sosyal medya günümüzün en vazgeçilmez alanlarından biridir. Her yaşta insanın mutlaka ziyaret ettiği sosyal medyada, oyun reklamı yapmak, site paylaşımlarını yapmak elbette hit kazanma açısından iyi bir araç olacaktır.

Oyun açıklamalarında yeterli olmama: Oyun açıklaması kısımlarını incelediğimizde, genel olarak 70-100 kelime arası bir açıklama ile karşılaşıyoruz. Aslında SEO kuralları açısından da bu etik değildir. Daha yaygın anahtar kelimelerinin kullanılması için açıklama kısmının uzun olması oldukça etkili olacaktır.

Oyun sitesi için hit arttırma işlemlerini yaparken sırasıyla ve mantıklı bir şekilde hareket edildiğinde sonucun daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.