SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

SEO Uzmanı Seçerken Dikkat Edin

SEO terimi son zamanlarda internet web sitelerinde en çok kullanılagelen kelimelerden biridir. Bilmeyenler, sitelerinin daha hızlı ilerlemesi, daha hızlı indeks alması ve ziyaretçilerinin artması için yardım alırlar. Kurumsal SEO danışmanlığı ya da özel site SEO çalışması yaptıran kişiler, çoğu zaman dikkat etmedikleri hususlardan dolayı sitelerinin gerilemesi durumu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle SEO uzmanı seçerken oldukça dikkat etmek zorundasınız.

SEO uzmanı, iyi bir reklam yöneticisidir aynı zamanda. Siteniz için gerekli çalışma sözleşmesini yaparken, çok kalabalık sözler kullanarak sizlere anlatım yapması sizi aldatmasın. Bunun yerine yaptığı çalışmalardan örnekler göstermesi, SEO açısından da sitelerinizin ilerlemesi açısından da daha faydalı olacaktır. Peki, bir SEO uzmanının gerçekten uzman olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Öncelikle dediğimiz gibi referans çalışmalarını incelemek adına birkaç örnek istemeniz gerekiyor. Bundan sonra çalışmalarında sizlere sunacağı hizmetler hakkında bilgi alın. Paravan blog çalışması, sosyal medya çalışması, site imleme gibi gerekli çalışmalar sonrasında oluşturdukları raporların ne kadar sürede elinize ulaşacağını mutlaka sorun.

SEO kısa süreli bir iş değildir

Çoğu zaman yanıldığımız konulardan biri, gelen SEO çalışması tekliflerinde “Bir haftada birinci sıra garantisi” gibi ağzı laf yapan kişilere kanmaktır. Aslında bunu yapmak zor değildir. Ancak kalıcı bir SEO çalışması istiyorsanız en az 4 aylık bir çalışma gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Tabi ki 4 ayın sonunda birinci sıraya gelirsiniz diye bir kural yoktur. Sitenizin alanına göre değişir bu. Rekabetli bir sektör değilse bunu 2 hafta gibi kısa bir süre içinde de gerçekleştirmek de mümkündür. Ancak 4 aylık süre zarfı dememizin sebebi, sitenizin geldiği noktada ne kadar süreyle kaldığını anlamak amacıyladır.

Tüm bu saydığımız hususlara dikkat ederek kurumsal SEO ya da özel SEO çalışması hizmeti aldığınızda sitenizin beklediğinden daha fazla ilerleyeceğini görebilirsiniz. Maliyet olarak yüksek olan SEO çalışmalarında paranızın boşa akmasını istemiyorsanız, düzenli ve tertipli çalışan bir kurumsal firmadan hizmet almanız en sağlıklı çalışma olacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.