SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Seo’da İngilizce Bilmenin Önemi

Yeni Gelişme Arama Motoru Optimizasyonu

Ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlayan arama motoru optimizasyonu çalışmalarında geçmişe bakacak olursak; kısıtlı bir alanda çalışıldığı görülmektedir. Ancak son yıllardaki yabancı dil bilen kişiler tarafından yapılan bu çalışmalarda, daha verimli sonuçlar alındığı ortaya çıkmıştır.

Temel olarak İngilizce bilmenin şart olduğu seo çalışmalarında, yabancı dilin etki alanımızın sınırını kaldırdığı görülmektedir. Herhangi bir sektör üzerine seo çalışması yapıldığında, sadece Türkçe kaynaklarda bildiğimiz alanlarda çalışma yapılmaktaydı. Ancak yabancı siteler ve sektörler üzerine de çalışılınca daha etkili bir dönüş alınmaktadır.

Türkiye’de Yeterli Çalışma Yapılmamakta

Yurt dışındaki birçok yabancı kaynaklı seo araştırma sitelerinde veya SEOMOZ gibi özel içerikler sunan sitelerde yabancı kaynaklar bulunmaktadır. Bir seo uzmanının Google’ın algoritmalarındaki ani değişikliklere ve yapılan bu değişiklerden nasıl kurtarılması gerektiğini bu makalelerde bulunabilir. Çünkü Türkiye’de seo alanında profesyonel bir çalışma yapılmamaktadır.

Bunun yanında ScrapeBox gibi seo programlarını da kullanımında verimsizlik olacaktır. Ciddi anlamda seo işi ile ilgilenen bir kurum veya kişi, en az temel seviyede İngilizce anlama becerisine sahip olmalıdır. Bu sayede yenilikleri önce görebilir, çalışmalarını koruma altına alabilir ve ilgili alanda uzmanlığa ulaşabilir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.