SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Sitelere Hit Nasıl Çekilir?

Hit kazanma yöntemleri hakkında herkes bir şeyler yazmış, bir şeyler karalamıştır. Kimi program yöntemi ile siteye hit çeker, kimi sosyal medyada aktif olarak çeker kimileri de farklı yöntemler kullanır. Aslında tüm bunlar belki de sitenin hit kazanması açısından etkili olsa da gerçek anlamda organik hit almak için uygun şeyler değildir.

Bir sitenin gerçek anlamda ilerleme sağlamasını istiyorsanız, doğal teknikler kullanarak hit arttırma yollarına başvurmak zorundasınız. Çünkü diğer yöntemlerin tamamı geçici olmakla birlikte çoğu zaman sitelere de zarar vermektedir. Sizlere sitelere organik hit çekme ile alakalı birkaç ip ucu vereceğiz. Bunları uygulamaya koyduğunuzda sitenizin ziyaretçilerinin arttığını göreceksiniz.

Sitelere hit nasıl çekilir?

Her site sahibinin temel amacı sitesine ziyaretçi çekmektir. Bu, kurumsal sitelerde de, blog sitelerinde de, e-ticaret sitelerinde de aynıdır. Ancak kısa sürede bunu yapmak isteyenler uyguladıkları yöntemler sonucunda hüsrana uğrayabilirler. Diğer konularımızda da ifade etmiştik, “SEO sabır isteyen bir iştir.” Başlangıçta basit ve hızlı yapılabilecek bir şey gibi dursa da aslında üzerinde yoğun bir mesai ve uzun bir zaman harcamak gerekiyor. Şimdi sizin için incelediğimiz ve tespit ettiğimiz bazı yöntemleri anlatacağız.

Sitenizi doğal tutmaya özen gösterin

Sitelerde genel olarak yapılan hatalara bakıldığında, özellikle wordpress kullanıcılarının anonim tema kullandıkları görülüyor. Elbette çok büyük zararı olmasa da farklı olmak her zaman için en iyisi olacaktır. Yine doğallıktan uzak kalma sorununu, yazı ve görsellerde de görmek mümkündür. Tüm bu etkenler sitenin hit kaybetmesine neden olduğu gibi gerilemesine de neden olabilecek durumlardandır.

Özgün içerik ekleyin

Sitelerin en temel besin kaynağı özgün içeriktir. Her ne kadar temada, tasarımda ve görsellerde bunu yapmak kolay olmasa da içeriğin özgün olması kolay ve en faydalı olanıdır. Sitelerin hit kazanması da bir anlamda buna bağlıdır. Hedef kelimelerin seçimi, anahtar kelimelerin kullanılması gibi sitelerin en etkili silahlarını özgün bir makalede kullanmak basittir. Bu nedenle site sahibi iseniz üşenmeden özgün yazı yazın ya da yazdırın.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.