SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Sitenin Hızlı İndekslenmesi İçin Yazılar Nasıl Olmalıdır

Sitenizin hızlı bir şekilde index alması için arama motorları botlarının hızlı bir şekilde sitenizi ziyaret etmesi gerekir. Bunun için öncelikle site haritasını yani sitemap oluşturmalısınız.

Tema özelliği de önemlidir. Tema demek web sitenizin hızlı açılması, arama motorları tarafından hızlı işlem yapılması demektir. Bu nedenle fazla ve gereksiz eklentilerden ve kodlardan kurtulmanız gerekmektedir.

Konunun içeriği oldukça önemli bir yere sahiptir seo açısından. Çünkü içeriklerin nasıl girildiği de site hızı açısından dikkate alınacak bir konudur. Öncelikle içerikler özgün ve kaliteli, kopyacılıktan uzak olmalıdır.

Anahtar kelimeler, etiketler, meta taglar kullanın ve vurgulamak istediğiniz kelimelerde bold ve italik gibi özellikler kullanın. İçeriğinizin ön plana çıkmasını sağlar. Başlığınız da anahtar kelimeleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Başlık uzunluğunuz maksimum 20 kelimeyi geçmemelidir. Girmiş olduğunuz içeriklerde 200-400 kelime uzunluğunda olmalıdır.

Belli başlı, kaliteli ve güvenilir sitelerden link değişimi yapabilirsiniz. Link değişimi yaptığınız sitenin içeriği sizi sitenizin içeriği ile benzer olsa daha faydalı bir çalışma olur.

Spam içerikler kesinlikle kullanmayın. Siteniz olmayan bir içeriği, resmi, linki ya da videoyu varmış gibi göstermeyin.

Siteniz için kaliteli sitelere tanıtım yazıları verebilirsiniz.

Sitenizi sürekli güncel tutmalısınız. Arama motorları büyük önem arz etmektedir.

Siteniz için pingleme programlarını kullanın. Siteniz hızlı bir şekilde index alacaktır.

Sosyal imlemede siteniz için önemlidir. Farklı sosyal alanlarda siteniz ile ilgili link vermek ve her birinde farklı anahtar kelimeleri kullanmak fayda sağlar.

Backlink çalışması yapabilirsiniz. Sitenizle benzer içeriklerin yer aldığı bir siteden backlink alarak hızlı bir yükseliş sağlayabilirsiniz.

Eğer siteniz yeniyse sandboxa düşmemek için çok fazla link değişimi yapmayın. Sitenize zarar verebilir.

Bahsetmiş olduğum bu konulara dikkat ederseniz özellikle, backlink, imleme ve pingleme konularına siteniz hızlı bir yükseliş gösterecektir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.