SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Sitenizi Google Webmaster Tools’a Ekleyin

Google webmaster tools siteniz için gerekli olan her şeyin Google gözünden açıklamasını görmemizi sağlıyor. Google’ın verdiği bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız öncelikle bir Google hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Zaten bir webmaster iseniz Google hesabınız mutlaka vardır.

Önce Google Webmaster Tools sayfasına giriyoruz. Daha sonra Add a site yazan butona tıklıyoruz ve alt kısımda bir bölüm açılacak. O kısma sitemizin adresini giriyoruz ve Continue butonuna tıklıyoruz.

Bir sonraki sayfada doğrulanmadı yani Not Verified uyarısını göreceğiz. Alt kısmında ise doğrulama seçeneklerini görüyoruz. Burada seçebileceğimiz en garanti kısım ise bir dosya yüklemek. Yani Upload  a HTML file seçeneğini seçmek.

Bu seçeneği seçtiğimizde altında Download this Html file şeklinde bir link göreceğiz yan tarafında ise Google tarafından bir benzersiz bir kod verilmiş bir isimde html dosyası göreceğiz. Download yazan kısma sağ tıklayıp Hedefi Farklı Kaydet dediğimiz Google tarafından bize verilen dosyayı bilgisayarımıza indirmiş olacağız daha sonra ise yazdığımız adrese göre bunu ana dizine yüklememiz gerek.

Dosyayı yükledikten sonra alt kısımda yer alan adres gibi bir yükleme işlemi yapmış olmalıyız. Dosyayı yükledikten sonra Alt kısımda bulunan Verify yani doğrula butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

Daha sonra sitemizle ilgili birçok detayı görebiliyoruz. Ayrıca sitemap yükleyerek sitemizin daha iyi indexlenmesini sağlayabiliriz.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

2 Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.