SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal Medya Sitelerini Seo Amaçlı Kullanın

Algoritma Yapısı İçerisindeki Sosyal Ağ Gücü

Facebook ve Twitter, dünyada büyük bir kullanım oranına ulaştıktan sonra sosyal medyanın gücü, arama motorlarının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle Google’ın Google Plus ile bu yeni yaklaşıma cevap vermesi, kendi algoritmasına sosyal medyayı entegre edeceği görülmüştü.Şu anda büyük firmaların sosyal medya üzerinde yapmış oldukları seo çalışmalarını görüyoruz.

Sosyal medya çalışmaları, hesaplar üzerinde açılan sayfalar ile yürütülmektedir. Google algoritma yapısı içerisindeki sosyal ağ gücünü, sosyal ağ sayfasının kalitesi ile ölçtüklerini belirtiyor.

Çöp Backlink Mantığı

Yüksek takipçi sayısına sahip bir sayfada paylaşılan link ile sitenize gelen kişilerin sayısının pek bir önemi yoktur. Google, bu sayfanın kalitesine bakarak ilgili linkle seo puanı veriyor.

Çöp backlink mantığı burada da işliyor.Sosyal medya üzerinde kaliteli olarak adlandırılan, Facebook ve Twitter dışında Stumble, Digg, Reddit, Pinterest ve rss okuyucu sitelerini kullanarak kaliteli backlinkler alabilirsiniz. Ancak buralarda oluşturduğunuz sayfaların takipçiden çok kaliteli içeriğe sahip olması gerekmektedir.

Binlerce takipçi olmasından ziyade az sayıda organik bir takipçi kazanmanız, gelen ziyaretçileri sitede tutmaya yetecektir ve bu şekilde seo puanınıza olumlu etki edecektir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.