SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Website Yükselme Temel İpuçlar Nelerdir?

Sitenizi yükseltmek için çalışmalarına başlamak istiyorsanız, en temelden başlayarak düzenlemeler yapmalısınız. Ya da genel bir arama motoru optimizasyonu bilginiz yoksa başlangıç seviyeden başlayarak çalışmalar yapmalısınız.

Nedir temel ipuçları ?

Başlık (Heading): Başlıklar optimizasyon için çok önemlidir. Arama motorlarının sitenin içeriği ile ilgili bilgi sahibi olmasını sağlar. Başlıklar site içeriği ile alakalı ve bazı anahtar kelimeler kullanılarak her sayfada farklı olmalıdır. Çünkü aynı kelime veya kelime gruplarını arama motorları bir daha indekslemez.

Meta Tag: Description ve keywordsler olmak üzere her ikisi de yine arama motorları için önemli bir yere sahiptir. Descripton kısmında, ziyaretçilere etkili sonuçlar göstermek için siteniz ile ilgili maksimum 200 karakteri geçmeyecek şekilde açıklama yazmalısınız.

Keywordsler ise, yani anahtar kelimeler de seo için önemli ipuçlarındandır. Sitenizin içeriği le ilgili hedef kelimeleri belirleyerek maksimum 20 kelimeyi geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz. Yine her sayfa da farklı olmalıdır.

Bold/İtalik Kullanımı: Siteniz de yazmış olduğunuz konular da önemli olduğunu düşündüğünüz kelimelerin ya da hedef kelime gruplarını daha vurgulu, belirgin göstermek için bold veya italik etiketini kullanabilirsiniz.

Resim (Images): Resimlerin de siteniz de daha etkin olmasını istiyorsanız öncelikle “alt text” özelliğini kullanmalısınız. Yani resim ile ilgili ya da içerik ile ilgili kısa bir tanıtım yazısı olmalıdır. Resimlerin boyutlarının büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü geç açılan resimler gelen ziyaretçileri geri gönderebilir.

Sitemaps XML (Site Haritası): Siteniz üzerinde bulunan url’lerin olduğu kısımdır. İçeriklere daha kolay ulaşılması açısından seo içi önemli bir yere sahiptir.

Backlink: Backlinkler de sitenizin kalkması için yani arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için önemli bir yere sahiptir. Sitenizin içeriği ile alakalı kaliteli sitelerden backlink almalısınız.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.