SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Yandex SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Giderek Kullanıcı Sayısı Artmakta

Türkiye’de %1’lik Pazar payı ile yüksek bir giriş yapan Yandex, giderek kullanıcı sayısını arttırmakta ve bu da web site sahiplerini Yandex için de çalışmalar yapmaya zorlamaktadır. Ancak Yandex, henüz web siteleri için Metrica servisinde başka bir uygulama çıkarmamıştır.

Yandex’in dünya ülkelerinde pazar payının büyük olmasına karşın nasıl bir seo algoritması izlediği bilinmemektedir. Google’ın istediği kriterlerin bazılarını istemeyen Yandex, temel basit yöntemleri kullanmaktadır. Yandex’in özellikle yazı başlığına ve açıklama metinlerine verdiği önem dikkat çekmektedir.

Yeni Domainler Üst Sırada

Google sıralamalarında en üstte olan bir site ile en altta olan bir site aynı başlığa sahip olduğunda, Yandex’te açıklama metni yüzünden en alttaki site en üste gelebilir.İkinci olarak sitenin yaşı önemlidir. Google son penguen güncellemesi ile yeni domainleri üst sıralara yükseltirken, Yandex eski domainlere daha çok önem vermektedir. Üçüncü olarak doğal olmayan yollar ile yükselmeye karşı olan Yandex, backlink çalışmalarına önem vermemektedir.

Google için backlink alarak yükselen siteleri, Yandex sıralamalarında arka sayfalarda çıkabilir. Yandex ile Google’ın sıralama algoritması çok farklıdır. Bu nedenle seo çalışması yapacak kişiler öncelikle Google için çalışmalıdır. Yandex için title, etiket seçimi ve meta açıklamaları dikkatle yapıldığında üst sıralamalara çıkılabilmektedir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.