SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Yemek Sitesine Ziyaretçi Çekmek

Yemek siteleri, internet dünyasında en yoğun olarak kullanılan site türlerinden biridir. Aslında ne kadar çok rağbet görürse, rekabetin de o kadar yüksek olduğunu bilmek gerekiyor. Bu yüzden yemek sitesi kurmadan önce, oldukça iddialı olmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Yemek sitelerinde genellikle aynı şeyler paylaşılır. Örnek olarak “Pırasa yemeği tarifi” dediğiniz zaman karşınıza çıkan tüm sitelerde başlık aynı şekildedir. Bu, aslında hit kazanmak adına çok da mantıklı değildir. Çünkü arama motorlarının en sevdiği şeylerden biri de farklılık yaratmaktır. Bu nedenle daha çok ilgi çeken bir başlık bulmanız yemek sitesine hit çekmede oldukça etkili olacaktır.

Başlık kısmından sonra içeriğe gelindiğinde ise yemek siteleri diğer sitelerden biraz daha farklılaşmaya başlıyor. Örneğin bir moda sitesinde içeriğin yazılmasındaki yüzde 90’lık amaç, arama motorlarına takılmaktır. Ancak yemek sitesi farklı olarak bir de ziyaretçilerin faydalanması için içeriklerin yazıldığı site türlerindendir. Bu nedenle anlatımlarınızı yaparken iyi bir üslup kullanmanız gerekiyor. Gerekli bilgileri üst sırada, SEO amaçlı kullanacağınız yazıları da yemek tarifinin alt kısmında yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sosyal medya imlemesi

Yemek sitelerini sosyal medyada paylaşmak çok daha kolaydır. Bayan kullanıcı sayısı göz önünde tutulduğunda ve her bayanın bir şekilde yemek konularıyla içli dışlı olduğu düşünüldüğünde, sosyal medya paylaşımı yapmak, yemek siteleri için oldukça kolay hale gelebiliyor. Ancak yine de her SEO çalışmasında ve sosyal medya imlemesinde dikkat edilmesi gerektiği gibi yemek sitesine hit çekmek için de dikkat edilmesi gerekiyor.

Öncelikle sayfanıza kitle bulmak için ilgi çeken başlıklar ve görseller kullanmanız gerekiyor. Daha sonra tartışmaya açık yemek tarifleri bilgileri paylaştığınızda, facebook, twitter ya da diğer sayfalarınızda daha iyi yankı uyandırabilirsiniz. Bu da tabi ki paylaşım yapacağınız linklerin daha fazla ilgi çekmesine neden olacaktır ki, yemek sitesine hit çekmek işleminde de oldukça etkili olacaktır.

Yemek sitesine hit çekmek için daha etkili cümleler kullanmak, içeriklerde mantıklı değişiklikler yapmak ve arama motorlarına dost olacak şekilde özgün blog hazırlamak her zaman için daha fazla hit çekmenizi sağlayacaktır.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.