SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Yeni Nesil SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İnternet siteniz gerek tasarımı, gerek muhtevası açısından son derece doyurucu olabilir, sitenizin adresini bilen binlerce kişi tarafından siteniz hit akımına uğruyor olabilir. Peki ya sitenizin adresini bilmeyen milyonlarca kişiyi göz ardı mı edeceksiniz?

Bu hızlı başlangıç rehberi niteliğindeki yazımızda, arama motoru optimizasyonunun temellerini öğrenecek, sitenizin arama motorları neticesin de, sayfalarındaki sıralamasını arttırmak için dikkat edilmesi şart olan püf noktalarını bulacaksınız.

Yeni Nesil SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Google spam’e karşı savaş açtığından beri SEO yazısı yazımı önceden olduğu kadar kolay değil. Artık Google’da üst sıralara yerleşmek için site dışı ve teknik çalışmalarınıza önem vermenin yanı sıra kaliteli muhteva imalatının de üzerine düşmek zorundasınız. Tabii ki anahtar kelimeleri görmezden gelmeden…

Şu anda Google’da SEO yazısı yazımı ile ilgili püf noktaları aratırsanız karşınıza yazı uzunluğunun 300 ila 500 kelime dolaylarında olması gerektiği veyahut anahtar kelime yoğunluğunun %2 ila %3 aralığında kalmasının koşul olduğu gibi net rakamlar çıkar. Ancak mevzu bahis Google olduğunda kesin rakamlardan söz etmek imkansızdır.

Ne yazık ki bugün Google’ın -ve tabii ki diğer arama motorlarının- en çok alakasını çeken makalelerin kaç kelime aralığında olması gerektiğini net bir şekilde bilemiyoruz. Bu arada bir satırda kaç anahtar kelime türetilmesi gerektiği, anahtar kelimelerin nerelerde kullanılacağı gibi doneler de belli değil.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.