SEO | Dijital Pazarlama Uzmanı

Yerel Seo Teknikleri Nelerdir?

Arama motorlarının kullandıkları algoritmalar zaman içerisinde ve ihtiyaçlara göre güncellenmekte. Lokal seo kavramı son birkaç yıl içerisinde bu nedenden yer etmeye başladı. Lokal yani yerel seo teknikleri de arama motorları özellikle Google arama motoru sıralamalarında üstlerde yer alabilmek için önem kazanmaya başladı.

Yerel seo teknikleri arasında önem kazanan konuların başında açılış sayfasında yer alan başlıkta bölge isminin yer alması geliyor. Ülke, şehir, ilçe isimlerinin burada yer almasını sağlayarak o bölgeden arama yapmakta olan kullanıcıların ulaşacağı arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alırsınız.

Anahtar kelimelerinizin çok sayıda değil meta kısmında, açıklama kısmında yer alması ve içeriğinizin kaliteli olması Google arama motorundaki sıralamalarda daha üstlerde yer almanızı sağlayacaktır. Adres bilgilerinin içerikte bulunması ve Google maps gibi araçlarda işaretlenerek sitenizde bir eklenti ile yer alması, lokal seo teknikleri açısından önem gösteren konular arasında bulunmakta.

Kısacası yerel seo teknikleri ile hazırlayacağınız içerik kaliteli olmalı ve genel anahtar kelimeler yerine bölgesel şartlara uygun olarak seçilmeli. Verdiğiniz hizmete göre anahtar kelimeleriniz şehir, ilçe hatta mahalle odaklı olarak kullanılabilir.

SEO Detay

SEOdetay profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.